Superoxide Dismutase Star

08.04.2015 08:41

přirozená ochrana před volnými radikály

 

Napomáhá

 • zpomalovat proces stárnutí 
  + CARNOSINE STAR + EXTRA CELL GUARD + SHARK LIVER OIL + COENZYSTAR Q10 + MELATONIN STAR
 • jako ochrana proti UV záření 
  + CELL GUARD + BETA-CAROTENE STAR
 • ochraňovat organismus před působením volných radikálů 
  + CELL GUARD + COENZYSTAR Q10 + ACEROLA STAR + CRANBERRY STAR + CORDYCEPS STAR + SELENIUM STAR + ZINC STAR + VITAMIN E STAR + VITAMIN C 1000
 • při chronických onemocněních 
  + MULTI STAR + CELL GUARD + IMMUNITY STAR + ALOE STAR/NONI GOLD STAR
 • svými antioxidačními účinky

 

Popis

Volné radikály jsou atomy nebo sloučeniny charakteristické tím, že obsahují jeden nebo více volných elektronů. To z nich činí látky agresivní, které v organismu „loví svou oběť“, tedy látky, s nimiž by se spojily. Atakují tak buněčné membrány, deaktivují některé důležité enzymy a zhoršují fyziologické funkce. Mohou dokonce poškodit i DNA, především v mitochondriích, jejichž poškozením může dojít i k omezení jejich činnosti a tím i příslušného orgánu.
Za normálního stavu je tvorba volných radikálu pod kontrolou antioxidačního systému, jehož důležitými složkami jsou přirozené antioxidační enzymy superoxid dismutáza a glutation peroxidáza a dále vitamin E. S postupujícím věkem však jejich aktivita klesá. To se projevuje zvýšenou četností chronických onemocnění jako je ateroskleróza, rakovina, cukrovka, artritida, Alzheimerova choroba apod. Experimentálně bylo prokázáno, že mutace vedoucí k vyšší produkci superoxid dismutázy současně vedly k prodloužení života.
Asi u 15 % populace je zjištěna snížená hladina enzymu superoxid dismutázy. Tito jedinci jsou více ohroženi nádory.

 

Balení

SUPEROXIDE DISMUTASE STAR, 60 tbl můžete koupit zde

Zpět