Nervamin

27.04.2015 18:27

kašel, příjemný spánek, imunita, trávení,

Popis

Celkově zklidňuje a je doplňkem, nebo protikladem Levaminu. Stejně jako Astofresch ho můžete použít jako doplněk ke všem pozicím Sféry, nebo jako samostatný přípravek. Obsahuje nardový olej, substanci, která byla v dřívějších dobách velmi ceněna a nesměla chybět v žádném elixíru mládí. Navozuje příjemný spánek a také napomáhá při zklidnění kašle. 

Když potřebujete nějaký systém zharmonizovat, rychle zklidnit, tak máte právě jedinečnou možnost použít Nervamin. Například centrální nervový systém, hormonální systém a další. Použijte jej vždy, když máte velký nápor práce a nezvládáte stres. Dokážete s ním uvolnit napětí ve všech částech těla. Nervamin vyjadřuje klid a pohodu.

Složení

  1. Nard pravý (Nardostachys jatamansi):Nardová silice obsahuje jatamansin, bornyl acetat, isobornyl valerianat, borneol, patchouli alcohol, terpinyl valerianat, terpineol, eugenol, pinenesvaleron, jatamanshic acid, virolin, nardostachysin. Má silné protiplísňové účinky zejména na Aspergillus flavus, A. fumigatus, A. sulphureus, Mucor fragilis , a Rhizopus stolonifer. Podporuje růst vlasů a pomáhá uchovat jejich přirozenou barvu. Má sedativní účinky a laboratorně potvrzené účinky na zklidnění při epilepsii, parkinsonismu, roztěkanosti, hyperaktivitě, agresivním a impulzivním chování, srdečních aritmiích, palpitacích, astma bronchiale, dusivém kašli, snižuje vysoký tlak a hladinu HDL cholesterolu v krvi, ochraňuje játra, podporuje činnost mozku. Stimuluje hormonální systém, mírní stres, bolestivou menstruaci, premenstruační tenzi, psychické poruchy, deprese, migrény a nespavost. Celkově uklidňuje organismus.
  • 2. Kardamom pravý (Elettaria cardamomum): Kardamomová silice obsahuje až 30% cineolu, který brzdí množení chřipkového viru typu A a B. Dále obsahuje terpinylacetát, limonen, borneol, pinen, myrcen, citral, linalol a alfaterpineol. Používá se při nadýmání, virózách, poruchách trávicí soustavy a má tonizující a vzpružující účinky. Tlumí hojné močení, zahušťuje stolici a používá se při impotenci, předčasném výronu semene, průjmu, zvracení a bolestech břicha.
  • 3. Bazalka vonná (Ocimum basilicum): Bazalková silice obsahuje 55% metylchavikolu, linalol, cineol, kafr, pinen, ocimen, 5% tříslovin, glykosidy, saponiny a flavonoidy. Má antiseptické účinky, zlepšuje náladu, působí sedativně a podporuje trávení. Cineol má vliv na chřipkové viry typu A a B. Silice povzbuzuje chuť kjídlu, podněcuje vylučování trávicích enzymů a tak podporuje činnost trávicího ústrojí. Dále pak podporuje činnost jater, ledvin a harmonizuje hormonální systém. Redukuje nežádoucí střevní mikroflóru, působí proti nadýmání, uvolňuje stahy hladkého svalstva vtrávicím ústrojí a vprůduškách. Používá se při zánětech středouší, křečích, spazmech nervového původu, kašli, černém kašli, chronických zánětech žaludku a gastritidě, dále při poruchách trávení vyvolaných léky, které obsahují sulfonamidy. 
    Latinské jméno bazalky znamená královna vůně a vantice se zní vyráběla mast na bradavice. To může mít své opodstatnění, protože Bazalka vonná patří do čeledi hluchavkovitých u kterých byla ve složení objevena kyselina rozmarýnová, kávová a další organické kyseliny se silnými antivirovými účinky.
  • 4. Meduňka lékařská (Melissa officinalis): Meduňková silice obsahuje geraniol, neral, aldehyd citronelal - až 39%, citral až 30%, betakaryofylen, germakren D, alkoholy geraniol, citronelol a linalol. Geraniol působí proti střevním parazitům. Při pokusech bylo zjištěno, že citral dokáže značkovat rakovinné buňky a podporuje jejich apoptózu (sebedestrukci). Silice se používá při herpes virech, nadýmání, migrénách, bolestivé menstruaci, břišních a pánevních kolikách, poruchách centrálního nervového systému, poruchách a zánětech nervů, podráždění nervů, neurastenii, psychoneurotických obtížích, bušení srdce a nespavosti. Podporuje trávení, snižuje krevní tlak, má antiseptické a spazmolytické účinky. Působí jako antidepresivum a sedativum.
  • 5. Aksamitník menší (Tagetes minuta): Afrykánová silice obsahuje velké množství tiofenových derivátů, které zabíjejí červy. Silice působí bronchodilatačně a sedativně, prohlubuje dýchání a zlepšuje suchý dráždivý kašel. Indiáni Inkové ji měli za posvátnou rostlinu. Zklidňuje centrální nervový systém a snižuje vysoký krevní tlak. Používá se při neurasteniích, nadýmání, astmatu, kožních, jaterních a trávicích potížích. Podporuje trávení a vylučování žlučových kyselin. Inkové ji nazývali posvátný plevel.
  • 6. Vousatka draslavá (Vetiveria zizanoides):Vetivérová silice obsahuje vetiven, vetivenol, vetivenon, vetiverol, vetivon a izobisabolen. Tato 1,5 m vysoká tropická tráva se používá jako antidepresivum, při duševním a fyzickém napětí, stresech, pro mírnění otoků a jako analgetikum. Má též repelentní účinek a působí pozitivně na pokožku.
  • 7. Pelargonie vonná (Pelargonium odoratissimum): Geraniová silice obsahuje geraniol, citronelol, terpineol a borneol. Působí sedativně, antidepresivně, diureticky, antisepticky, zlepšuje spánek a používá se při žaludečních a dvanácterníkových vředech, oparech, zánětu průdušek, kůže a středouší. Brání tvorbě jizev, stimuluje činnost kůry nadledvinek, tlumí suchý kašel, celkově uvolňuje, osvěžuje a zklidňuje. Používá se při ekzémech a též jako repelent na vši a vnitřně při výskytu roupů.

Doporučené dávkování

Dospělí a děti od 6 let 1 - 5 kapek 3x denně. Děti od 3 do 6 let 1 kapka 3x denně. Přípravek nakapejte do vody, na lžičku s medem, či kostku cukru.

Balení 

Nervamin, 23ml můžete koupit zde

Zpět