Deviral

27.04.2015 20:19

ochrana proti virům a bakteriím, horečka, herpesviry

Popis

Deviral je bioinformační posilující a detoxikační doplněk stravy vyrobený z rostlin, který se rychle vstřebává, navrací tělu svěžest a vitalitu. Člověk se někdy snaží, jí zdravě, sportuje a stejně se jeho stav nelepší. Možná že chyba není ve vašem zdravém životním stylu, ale přímo ve vašem energetickém systému, který poklesl v některých částech vašeho těla natolik, že se v něm namnožily určité typy virů. Na egyptských papyrech z 26. století před naším letopočtem je zmínka o řepíku jako o rostlině, která léčí oči. Král pontský Mitridates Eupator ji dovezl do Evropy ze severní Afriky. Již v letech 111– 63 před naším letopočtem ho používal proti otravám. Řepík lékařský neboli Agrimonia eupatoria má po něm druhé jméno. Známý učenec Dioskorides jej používal jako univerzální čistič a Hildegarda svatá abatyše jej používala s úspěchem na snižování horečky, zřejmě pro obsah kyseliny salicylové a kvůli dalším fytolátkám s antivirovými účinky, které zasahují řadu virů, například herpesviry, viry hepatitidy B, RSV vir způsobující dýchací potíže a řadu dalších. Osvědčil se jí při ledvinových kolikách, nočním pomočování, diabetu, žaludečních křečích a problémech s ledvinami a játry.

Složení

Řepík lékařský (Agrimonia eupatoria) :Obsahuje především katechinové třísloviny 4–10 % – působí adstringentně, lokálně anesteticky a antibakteriálně, galotaniny, flavonoidy – 0,90 %, kvercitrin – působí protizánětlivě, hyperosid, rutosid, quercitrosid, isoquercitrosid, apigenol, kyselinu křemičitou – až 12 %, kyselinu salicylovou, množství amidu kyseliny nikotinové (PP-faktor, antipelagrický – všeobecně důležitý pro metabolismus v živých buňkách), triterpenoidy – heterosidy kyseliny oleanolové, alfa amirinu a kyseliny ursulové, steroly, vitaminy B, C, K, silice a hořčiny.
U řepíku byly zjištěny antibiotické, protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky. Užívá se vnitřně při virových zánětech jater, zejménahepatitidě typu B, zlatém stafylokoku, listerióze, Candidě albicans, u některých typů viru HIV, Helicobacter pylori, Campylobacter jejuni a antraxu. Vědecké pokusy potvrdily jeho široké antibiotické působení. Dále při neurotických potížích, menstruačních a v menopauze.
Tradičně se osvědčil při zánětech močového měchýře a střev, sliznic krku a úst, angínách, horečkách, aftech, diabetu, průjmu, parazitických červech, žaludečním kataru způsobeném alergií na potraviny, alergiích, zevně při ekzémech, kožní porfyrii – onemocnění, v jehož pozadí je onemocnění jater, bércových vředech a špatně se hojících chronických zánětech kůže, na výplachy dutiny ústní a nosu. Podporuje sekreci žluči, trávicích šťáv, žlučníkových nebo žaludečních. Používá se při ledvinových kamenech a písku, revmatismu a má diuretické účinky. Díky adstringentním látkám působí rychlé uzavírání ran a tím stavění krvácení. Dobré výsledky jsou také při zevním použití při uzavírání bércových vředů. Snižuje hladinu serotoninu a histaminu. Používá se při neadekvátních alergických reakcích a při poruchách periferního prokrvení. Malé dávky mají vazodilatační (roztahující) a velké dávky mají vazokonstrikční (stahující) účinek na cévy. Snižuje vysoký tlak, má vliv na hemoroidy, tromboflebitidu, zlepšuje periferní prokrvení diabetických nohou, cévy pracují lépe a jsou lépe vyživovány. Flavonoidy ochraňují cévní systém. Lehce snižuje hladinu cukru v krvi. Pro obsah taninů by se neměl používat s léky, které obsahují soli železa, pektin a alkaloidy. Řepík sám obsahuje železo v organické formě. Trojrozměrná struktura taninů interferuje s proteinovými membránami buněk a přes jejich regulační systém má vliv na cytoplazmatickou biosyntézu.

Kuklík městský (Geum urbanum) : Ze stejného rodu růžovitých je i kuklík městský a má podobné využití. Obsahuje především hřebíčkovou silici s eugenolem, až 30 % tříslovin, žluté pryskyřičnaté barvivo, flavon, glykosidní hořčin gein, jenž se štěpí fermentem geasou na vonný eugenol, který má antiseptické, dezinfekční a mírně anestetické vlastnosti. Chuť má hořkou, stahující a při schnutí voní po hřebíčku. Má také účinek stahující a antidiaroický – zastavující krvácení. Používá se při vnitřním krvácení žaludku, střev a vaginy. První zmínky o něm máme od Plinia z jeho díla Přírodní historie z 13. století. Vychvaloval ho jako vynikající bylinu na plicní potíže. Od 16. století byl kuklík na čas zapomenut pro rozvoj klasické medicíny a nové výzkumy oblasti fototerapie, ve 21. století ji shledali jako rostlinu účinnou proti virům.
Svatá Hildegarda ji používala při plicních katarech, do koupelí při depresích a podobně jako řepík lékařský. Použ ívá se při zánětech jater,hepatitidách (žloutenkách), zejména typuB, herpetických infektech, zánětech dutiny ústní, žaludku, střev, a sliznic. Působí jako desinficiens, mírné anestetikum a aromatikum. Omezuje dráždivost hladkých svalů, a působí proti průjmům. Používá se při katarech horních cest dýchacích, horečkách, nechutenství a pro podporu pocení. Snižuje krevní tlak a používá se při křečích žaludku. Zevně při parodontóze, hemoroidech a kožních vyrážkách. Kuklíkové koupele jsou známé pro efektivní odstraňování depresí. Ve středověku se tradovalo: „Budeš-li mít v kapse kořen kuklíku městského, nechají tě ďáblové a jedovatá zvířata na pokoji.“ Toto rčení svědčí o popularitě této rostliny ve středověku.

Hřebíčkovec kořenný ( Syzigium aromaticum): Obsahuje zejména silici, kterou tvoří až z 88 % fenylpropanové deriváty eugenolu a jeho esteru eugenolacetátu, carvacrol, thymol, eugenol a cinnamaldehydemonoterpen alfa-pinen, seskviterpen beta-caryofylen, methylester kyseliny benzoové, salicylové, heptanol, nonanol, benzylalkohol a 2-fufurylalkohol.
Používá se jako koření a jeho největším dodavatelem v současné době je ostrov Zanzibar. Tradiční čínská medicína používá tuto rostlinu na zažívací potíže, průjem, kýlu, kroužkový lišej a k léčbě nejrůznějších plísní (Candida albicans), včetně plísní nohou. Brzdí množení herpesvirů a rezistentního Staphylococcus epidermis, Staphylococcus aureus, Helicobacter pylori, viru hepatitidy C, herpesviru HSV-1, HSV-2 a papilomaviru HPV. Používá se při zánětech a jako jeden z nejsilnějších antioxidantů. Vychytává volné radikály a zpomaluje stárnutí buněk. Antioxidanty pomáhají likvidovat v těle různá zánětlivá ložiska.
Ajurvédská medicína ji předepisuje na respirační a zažívací potíže. Středověká německá abatyše léčitelka Hildegarda z Bingenu ji přidávala do své směsi na dnu. Mnohé vědecké výzkumy prokázaly účinky na rozličné střevní parazity, kvasinky a bakterie a repelentní účinky na různý hmyz. Pomáhá uvolňovat hladké svalstvo trávicího ústrojí. Výzkumy také prokázaly antimutagenní a jistý antihistaminový účinek například při senné rýmě. Klasické léčivo zřejmě nenahradí, ale v nouzi by mohl posloužit. Neužívejte nikdy velké dávky čisté hřebíčkové silice vnitřně. Už i kávová lžička vám může způsobit vážnou otravu. Malé dávky silice tvoří běžně součást některých jídel, nápojů a zubních past. Hřebíčková silice se používá v zubním lékařství jako lokální anestetikum.

Doporučené dávkování

Pro posílení a detoxikaci organismu užíváme Deviral ve větších dávkách – dospělí 3x 2 kapsle za den a děti od 6 let 2x 1, starší děti 2x 2 až 3x 2 kapsle. Detoxikace Deviralem a Vista clearem pomáhá při neadekvátních silných alergických reakcích. V každém případě při jakékoliv alergické reakci vyhledejte urychleně lékaře! Můžeme ještě přidat Astomin, který též obsahuje některé rostliny s antihistaminickým působením, a Supracid pro velký obsah kalcia. Alergií neustále přibývá, a tak jakákoli přírodní pomoc pro posílení organismu je velmi žádaná. U alergií musíme tělo posilovat někdy i půl roku nebo i déle, tělo se postupně zbavuje toxinů, až se alergie zcela utlumí a vymizí. Posilování rostlinami je delší, ale efektivní.

Deviral můžete použít i do koupele pro vylepšení vzhledu pokožky a také abychom se cítili lépe, když máme depresivní nálady. V tom případě použijte do koupele 6 kapek Nervaminu a 2 kapsle Deviralu. Nebo 1–2 kapsle rozpuštěné ve vodě můžeme použít pro výplach dutiny, nosní, ústní a hrdla jako kloktadlo a při ekzémech a špatně se hojících bércových vředech. Na některá malá nehojící se místa na kůži ho lze použít i jako minizásyp.

Balení

Deviral, 60 kapslí můžete koupit zde

Zpět