Astofresh

27.04.2015 17:33

kvasinky, imunita, chřipka, slinivka, trávení

Popis

Dokáže probrat spící orgány, žaludek, plíce, vaječníky, mozek a je aktivátorem pro spuštění. Je k dispozici Astominu, ale můžeme jej použít na každém stupni sféry, pomáhá při všech činnostech. Obsahuje fytohormony s blahodárným harmonizačním účinkem na celé tělo. Podpoří činnost žaludku, střev, hormonálního systému a řádně protáhne plíce. Při nachlazení odstartuje vylučování hlenů z plic a celkově vás osvěží. Malá lahvička je plná energie, kterou můžete mít u sebe při každé příležitosti. Navrátí vašemu dechu svěžest.

Složení

Blahovičník kulatoplodý (Eucalyptus globulus): Eukalyptová silice obsahuje antivirový cineol účinný proti virům hřipky A a B. Dále obsahuje terpeny, třísloviny a jiné látky. Používá se při plicních chorobách, chřipce, horečkách, virózách, zánětech průdušek, nachlazení k inhalaci, angíně, senné rýmy a astmatu. Díky svým antivirovým a baktericidním účinkům se eukalyptová silice používá k ozdravění ovzduší. Ve vzduchu ničí choroboplodné zárodky a snižuje riziko přenosu infekce kapénkovou nákazou. Stačí dát několik kapek do aromalampy, popřípadě na ústřední topení. Silice se pro své stahující účinky též používá i na špatně se hojící rány a ekzémy. Eukalyptová silice rovněž účinně odpuzuje hmyz.

Kardamom pravý (Elettaria cardamomum): Kardamomová silice obsahuje až 30% cineolu, který brzdí množení chřipkového viru typu A a B. Dále obsahuje terpinylacetát, limonen, borneol, pinen, myrcen, citral, linalol a alfaterpineol. Používá se při nadýmání, virózách, poruchách trávicí soustavy a má tonizující a vzpružující účinky. Tlumí hojné močení, zahušťuje stolici a používá se při impotenci, předčasném výronu semene, průjmu, zvracení a bolestech břicha.

Citroník limonový (Citrus limon): Citronová silice obsahuje D-limonen s protirakovinným účinkem ( inhibuje rakovinné buňky plic a žaludku,Inhibition of 4-(methylnitrosamino)-1-(3-pyridyl)-1-butanone carcinogenesis in mice by D-limonene and citrus fruit oils.Wattenberg LW, Coccia JB ),flavonoidy-gamma terpinen-zpomaluje stárnutí buněk díky antioxidačním účinkům,furanokumariny-bergapten a oxypeucedanin, kumariny inhibují EB virózu. Má antiseptické účinky a již několik kapek této silice může zahubit některé bakterie a viry (např. cholery, záškrtu a tyfu). Zlepšuje náladu, dýchání, snižuje riziko vzniku aterosklerózy, tlumí bolesti hlavy, zklidňuje a je též dobrým repelentem.Má insekticidní účinky na mouchu domácí.

Máta peprná ( Mentha piperita): Mátová silice obsahuje až 50% metholu a jeho esterů s kyselinou octovou a valerovou, dále pak obsahuje až 25% menthonu, izomenthon, limonen, jasmon, felandren, pinen, sabinen, pulegon, cineol, a piperiton. Podporuje trávení, vylučování žluče a používá se při bolestech trávicího ústrojí. Zevně potlačuje cilivost nervového zakončení - vyvolává pocit chladu. Používá se při křečích, nadýmání, špatné funkci žlučníku, kolikách trávicího ústrojí, migrénách, bronchitidách a působí protizánětlivě a antisepticky. Zbytky máty se našli i ve starých egyptských hrobech z roku 1200 až 600 před naším letopočtem. Pro obsah mentolu není vhodná pro kojence a malé děti. Používá se při infektech kůže, zánětech dutiny ústní a horních cest dýchacích. Mírně snižuje krevní tlak, podporuje vylučování trávicích enzymů a zrychluje trávení. Mentol povzbuzuje CNS. Silice zevně odstraňuje pálení a svědění kůže.

Badyáník pravý (Illicium verum): Badyáníková silice obsahuje až 90% anetholu, který se na světle rozkládá. Dále pak fenchon, fenikulin, mythylchavikol, estragol, anisaldehyd a terpenové karbidy. Harmonizuje hormonální systém nedostatečné tvorbě mateřského mléka, přechodových návalech, bolestivé menstruaci, neplodnosti, nadýmání, křečích trávicí soustavy, žaludečních potížích, zánětech střev a používá se při kašli - zvyšuje sekreci hlenů. Eliminuje riziko vzniku rakoviny prostaty, podobně jako ostatní silice s fytoestrogeny, například anýzová a fenyklová. Odstraňuje zápach z úst. Zevně se používá při svrabu.

Anýz vonný (Pimpinella anisum): Anýzová silice obsahuje 80- 90% anetholu, který se na světle rozkládá. Anethol má slabý účinek na vaječníky.. Silice se vylučuje plícemi a má silný bakteriostatický, odhleňující účinek. Silně povzbuzuje sekreci všech žláz i mléčných. Zlepšuje tvorbu mateřského mléka, přes které působí i na kojence. Harmonizuje hormonální systém a uvolňuje křeče trávicí soustavy. Silice vetřená do kůže ničí parazita způsobujícího svrab - zákožku svrabovou. Zevně se odvar ze semen se používá při chorobách očí. Používá se při nadýmání, neplodnosti, bolestivé menstruaci, přechodových návalech a odstraňuje zápach z úst.

Fenykl obecný (foeniculum vulgare): Fenyklová silice obsahuje 50-70% transanetholu, 10-20% fenchonu, který podporuje pohyb střev a tvorbu trávicích enzymů. Dále pak estragol a limonen, fenikulin a methylchavikol. Má bakteriostatické účinky, používá se při diabetu, nadýmání, horečce, zácpě, průjmech, křečích, trávicích potíží, zánětech trávicího ústrojí - střev, ženském přechodu, bolestivé menstruaci, návalech, neplodnosti a nedostatku mléka při kojení. Působí diureticky, analgeticky, výrazně zrychluje činnost řasinek na sliznici dýchacích cest. Tím zvyšuje vylučování hlenů, čistí plíce od prachových částic a zlepšuje odkašlávání. Uvolňuje křečovité napětí hladkého svalstva zažívací trubice, což je dobré při střevních kolikách, které doprovází dispeptické potíže. Harmonizuje hormonální systém a zkracuje dobu trávení. Zevně se používá při svrabu.

Citroník rajský (Citrus paradisi): Grepová silice obsahuje limonen, který dokáže rozpouštět menší ledvinové a žlučníkové kameny. Tonizuje a posiluje organismus a harmonizuje trávení. Pro své silné detoxikační působení ji lze využít při odvykacích kůrách toxikomanů. Omezuje množení staphylococcus aureus.

Doporučené dávkování

Dospělí a děti od 6 let 1 - 5 kapek 3x denně. Děti od 3 do 6 let 1 kapka 3x denně. Přípravek nakapejte do vody, na lžičku s medem, či kostku cukru.

Balení

Astofresh, 23ml můžete koupit zde

Zpět